عدم پاسخگویی سازمان هدفمندی درباره ثبت‌نام جدید یارانه‌بگیران - یارانه و راهنمایی یارانه
داستان آموزنده جدید, داستان بسیار زیبا, داستان جالب, داستان جدید

عدم پاسخگویی سازمان هدفمندی درباره ثبت‌نام جدید یارانه‌بگیران

یکشنبه 23 فروردین 1394
درحالی طبق قانون بودجه ۹۴ دولت مکلف به ثبت نام جدید یارانه بگیران از فروردین ۹۴ است که کسب اطلاع از فرمانداری‌ها حاکی از عدم ابلاغ بخشنامه مربوطه است، ضمن آنکه سازمان هدفمندی یارانه‌ها نیز پاسخگو نیست.
به گزارش مشرق، با عنایت به تکلیف مصرح در بند "د" تبصره 20 قانون بودجه سال 94 کل کشور, دولت موظف است از فروردین ماه سال 1394، امکان ثبت‌نام کلیه کسانی را که موفق به ثبت‌نام در طرح دریافت یارانه نقدی نشده‌اند در فرمانداری‌های شهرستان‌ها فراهم نموده و از ماه بعد از ثبت‌نام، نسبت به پرداخت یارانه آنان اقدام نماید.

همچنین بر اساس تکلیف مصرح در بند "ح" تبصره 20 قانون بودجه سال 94 کل کشور، دولت موظف است یارانه خانوارهای پردرآمد را قطع کند. خانوارهای پردرآمد به‌تشخیص دولت و براساس شرایط اقلیمی، بعد خانوار و محل سکونت و میزان درآمد تعیین می‌شود.

اما با وجود این الزام قانونی کسب اطلاع از فرمانداری‌ها حکایت از آن دارد که تا کنون بخشنامه مربوطه به فرمانداری‌ها ابلاغ نشده است و به همین منظور ثبت نام جدید دریافت یارانه نیز اجرایی نشده است.
  
فرماندار املش در همین ارتباط گفت: ثبت‌نام خانوارهای جدید برای دریافت یارانه تا این لحظه به فرمانداری ابلاغ نشده است.

البته تلاش خبرنگار ما از روز گذشته تا کنون برای ارتباط با مسئولان سازمان هدفمندی یارانه‌ها به نتیجه نرسید و همین موضوع باعث تشدید ابهام در اجرای این بند از قانون بودجه می شود.
منبع: تسنیم
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.